To była platforma spotkań między biznesem i samorządami. W czasie spotkania wymieniano się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Poszukiwano również innowacyjnych rozwiązań dla miast. W czwartek (7.10) w Miejskim Domu Kultury odbyła się III Konferencja Smart City Smart Village. Inteligentne miasto, inteligentna gmina. Jak tworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom za pomocą ekologicznych, inteligentnych rozwiązań.
Było to kolejne wydarzenie tematycznego cyklu konferencji dla samorządów, które odbyły się w innych częściach Polski (Mazury, Górny Śląsk). Spotkanie skierowane zostało głównie do samorządowców, ponieważ jego celem było zapewnienie możliwości bezpośredniego kontaktu z firmami oferującymi urządzenia i usługi podnoszące jakość życia mieszkańców. Obecny czas niesie włodarzom nowe wyzwania, które powinny być odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. To już nie tylko kwestie budowy czy rewitalizacji obiektów, ale także podnoszenie jakości życia poprzez cyfryzację i łatwy dostęp do usług publicznych, wyposażania terenów w nowoczesne, wygodne i spełniające odpowiednie standardy urządzenia.
Słowa uznania padły od Anny Huk – Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, która w imieniu Marszałka Władysława Ortyla pogratulowała organizatorom przygotowania tak wartościowego spotkania.
- Myślę, że konferencja na pewno przyniesie wiele owoców wymiany doświadczeń, inspiracji na przyszłość, ale też pokaże to, co mogą polskie firmy – mówiła Anna Huk.
Odczytany został także list od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart.
- Niskoemisyjne rozwiązania cieszą się stale rosnącą popularnością, dlatego obecny czas wymaga od nas otwartości oraz elastyczności. Dzięki tym cechom mamy szansę polepszyć komfort życia mieszkańców naszego województwa. Jest mi niezmiernie miło, że miasto Lubaczów szuka rozwiązań, za którymi stoi ekonomiczność, ekologia oraz funkcjonalność – napisała Ewa Leniart.
Później przedstawiciele firm Schreder, Blinkee.city, ZPAS Group, Ibombo, Glasdon opowiedzieli o kooperacji dla zrównoważonego rozwoju i zaprezentowali modernizację oświetlenia we Włocławku. Rozmawiali o rozwiązaniach mikromobilności dla miast i szukali odpowiedzi na pytania „Jak będzie wyglądał transport przyszłości?” i „Jak innowacje wpływają na zrównoważony rozwój miast i optymalizują koszty ich zarządzania?”. Pokazali również stacje ładowania samochodów elektrycznych i rozwiązania dla Smart City. Na scenę wkroczył także Piotr Hołubowicz z firmy SEEDiA, który poprowadził panel dyskusyjny nt. Strategia Rozwoju Smart City & Smart Village.
- Przejdź do - aktualność Poprzednia
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Wypowiedz się na stronie Kontakt